Žurnāls „Arthritis and Rheumatism” apraksta akupunktūras un turmerika (Curcuma longa) ekstrakta (garšviela, kas atrodama karijā – asā indiešu ēdiena piedevā) pielietošanu, kas var piedāvāt nozīmīgu sāpju remdinošu un pretiekaisuma efektu artrīta (locītavu iekaisuma) pacientiem.

Vācu pētnieku komanda ir atklājusi, ka akupunktūras un tradicionālās medicīnas kombinācija var palielināt osteoartrīta pacientu dzīves kvalitāti.

Tikmēr amerikāņu zinātnieki ir atklājuši, ka iepriekš pieminētais turmerika ekstrakts, tā sastāvā esošie kurkuminoīdi var novērst gan akūtu, gan hronisku reimatisku artrītu.

Eksperimentos ar žurkām turmerika ekstrakts parādīja iekaisumu bloķējošas īpašības, kas tiek asociētas ar reimatisko artrītu. Attiecībā uz akupunktūru, pētījumi, kas aptvēra 3500 personu, parādīja, ka hroniska osteoartrīta pacienti, kuri saņēma to papildus viņu tradicionālai aprūpei, deva acīmredzamu pierādījumu tam, ka tikai 5 procenti no šiem pacientiem juta mazsvarīgas slimības izpausmes.

Osteoartrīts ir progresīva kaulu skrimšļu deģenerācija, un tas ir visizplatītākais artrīta veids ASV. Reimatiskais artrīts savukārt ir imunoloģisks traucējums, kas noved pie sāpīga locītavu iekaisuma, raksta žurnāls „Arthritis and Rheumatism”.

Šie daži pētījumi pasvītro pieaugošo interesi par papildus alternatīvās medicīnas pievienošanu tradicionālajai medicīnai, raksta Dr.Mercola.

Daudzu neķīmisku sistēmu izmantošana, kuras sāka pielietot ārstnieciskā efekta dēļ, tādas kā akupunktūra u.c., fokusējas drīzāk uz veselību nevis uz slimību. To pamatā ir sapratne, ka slimības neesamība vai kavēšana nav pielīdzināma veselībai.

Indijā, kur turmeriks tiek plaši izmantots ikdienā, dažādu veidu vēžu (krūts, prostatas, plaušu, resnās zarnas) izplatība, salīdzinājumā ar ASV, ir 10 reizes zemāka.

Nav šaubu, ka akupunktūra ir efektīva daudzu veselības problēmu ārstēšanā, piemēram, nesenas studijas par akupunktūras pielietošanu hipertonijas gadījumā parādīja asinsspiediena pazemināšanos 50% gadījumu.

Tomēr, ja akupunktūra to adatu dūrienu procesa dēļ Jums ir nepieņemama un jau doma vien uzdzen šermuļus, ir arī citas alternatīvas, kuras var būt ne mazāk efektīvas kā šī.