Mazs veikto fizisko aktivitāšu daudzums un ar to saistītā aptaukošanās nereti noved pie problēmām ķirurģisku operāciju laikā, dažkārt pat padarot vispār tās neiespējamas. Kā minēts žurnālā „Chest”, pacientiem ar nopietnām liekā svara problēmām pirms ķirurģiskas iejaukšanās nereti tiek nozīmēts noteikts fizisko aktivitāšu daudzums, lai vispār varētu veikt operāciju.

Liekā svara zaudēšana var notikt dažādos veidos, bet viss ir ar vienu mērķi- izmainīt gremošanas trakta darbību, ierobežojot uzņemamās pārtikas daudzumu un samazināt tās absorbēšanās iespējas. Fiziskās aktivitātes paātrina tauku sadedzināšanu.

Pacientiem ar lielu liekā svara daudzumu, veicot ķirurģisku iejaukšanos, pastāv lielāks komplikāciju risks, un pēc operācijas biežāk var novērot dažādas blakus parādības un atveseļošanās process parasti ir ilgāks.

Kā viens no plastiskās ķirurģijas piedāvātajiem pakalpojumiem ir tauku atsūkšana, kas jo īpaši populāri ir starp pacientiem ar lielu liekā svara daudzumu un faktiski ir visātrākais veids, kā zaudēt liekos taukus, tomēr tam ir arī savas ēnas puses, piemēram, katram individuāli var būt dažādas reakcijas uz operāciju kā tādu un pielietoto narkozi, var nokarāties āda un ilgāku laiku „savilkties” vietās, kurās pirms tam bija atsūktie tauki, pēc tam iespējama tūskas rašanās tauku atsūktajās vietās (kura pēc noteikta laika pazūd), u.tml. Un tomēr- šāda tipa liekā svara problēmu risinājums nepadarīs kopējo veselības stāvokli labāku vienā mirklī, ja neesat raduši pie noteikta fiziskā treniņa un piepūles. Fiziskās aktivitātes stiprinās Jūsu muskulatūru, atvieglos visu organisma sistēmu darbību.

Veltiet laiku fiziskām aktivitātēm un sportojiet, tādejādi liekot daudzām veselības problēmām iet secen! Kā vēsta zinātnieki, pat lēnas pastaigas ik dienas spēj ievērojami samazināt aptaukošanās riska iespējamību un ar to saistītās problēmas.