Dažādi satraukumi un pārdzīvojumi veido lielu daļu no mūsu ikdienas, tie liek rast risinājumus visdažādākajām dzīves situācijām, tomēr dažkārt tie mēdz būt pārlieku spēcīgi, tie izraisa cilvēkā bezspēcības un izmisuma sajūtu. Šādos brīžos ir jāmēģina tikt pāri dzīves šķēršļiem, jāatrod sevī spēks, jo dzīve taču turpinās. Kā pārvarēt grūtas dzīves situācijas un uzlabot savu pašsajūtu?

Nodarbojieties ar mājas darbiem – tādā veidā jūs savedīsiet kārtībā ne tikai apkārtējo vidi, bet arī sakārtosiet savas domas. Pilnīga pārslēgšanās no vienas darbības, kas izraisījusi nepatīkamus brīžus, uz pavisam citu darbību, ļaus ātrāk aizmirst aizvainojumu, dusmas un nespēcību, bet palīdzēs saprast notikumus, paskatoties uz tiem no malas.

Nopērciet kādu svaigu dabas produktu. Svaigs auglis ir bagāts ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām, kas ir īpaši nepieciešamas paaugstinātas slodzes apstākļos, turklāt, apēdot šo svaigo augli, ātri vien jutīsiet spēku pieplūdumu. Savukārt kāds jauns istabas augs vai ziedi iepriecinās jūsu dvēseli, it īpaši, ja tie būs dzeltenā krāsā, kas drūmajā laikā saistās ar saulīti, kuras mums tik ļoti pietrūkst.

Audziniet savu raksturu – viena no lielākajām problēmām, kāpēc mums nākas saskarties ar tika daudziem dzīves sarežģījumiem, ir tā, ka mēs nemākam pateikt „nē”, ja mums kāds lūdz izdarīt kādu darbu, kas it kā neietilpst mūsu pienākumos. Tas, protams, nenozīmē, ka mums nav jāizpalīdz citiem cilvēkiem, bet tas ir jādara savu spēju robežās, jo pretējā gadījumā savas labās sirds dēļ ciešam mēs paši.

Piezvaniet kādam – saruna ar tuvu draugu vienmēr ir lielisks palīgs grūtos brīžos, jo pie tuva cilvēka vienmēr var rast atbalstu, lai arī kas būtu noticis. Centieties savas dzīves laikā veidot draudzīgas attiecības ar cilvēkiem, jo tuvi kontakti ar cilvēkiem vienmēr sniegs kādu labumu un gandarījumu.

Fiziskās aktivitātes – kaut vai neliela 10 minūšu ilga pastaiga mazinās spriedzi, tās laikā iespējams sakoncentrēt domas par iespējami labāko atrisinājumu sarežģītajai situācijai. Kaut neliela fiziskā aktivitāte uzlabo asinsriti, līdz ar to cilvēks var justies mundrāks un darboties spējīgāks.

Palasiet kādu grāmatu vai žurnālu – saistoša lasāmviela un kluss stūrītis palīdzēs jums nomierināties un aizmirst ikdienas likstas. Tieši šādos brīžos bieži vien pie mums atnāk labākā atbilde uz neskaitāmajiem neatbildētajiem jautājumiem par mūsu dzīvi un ar to saistītajām problēmām.

Lielisks relaksācijas veids ir vanna un citas ūdens procedūras. Nomierinoša vanna sveču gaismā atbrīvos domas no ikdienas sasāpējušajām problēmām. Lai atslābinātos vēl vairāk, ieslēdziet klusu, sirdij tīkamu mūziku, un vannas ūdenim piepiliniet dažus pilienus lavandas ēteriskās eļļas – grūtības aizmirsīsies, domas kļūs skaidrākas un prāts asāks.

Ja rodas vēlme raudāt, tad nevajag to apslāpēt. Emociju paturēšana sevī un slēpšana no citu acīm var graujoši ietekmēt veselību. Ir izpētīts, ka raudāšanas laikā, tāpat kā ēdot šokolādi, organismā paaugstinās serotonīna līmenis. Pēc emociju izraudāšanas, cilvēks daudz sekmīgāk var atkal sakopot domas un turpināt darboties. Raudāšana nebūt nav vājuma pazīme, jo dažkārt cilvēks, kurš spēj parādīt savu nespēku un pēc tam rast veiksmīgu risinājumu problēmām, patiesībā ir daudz spēcīgāks par to, kurš slēpj savas jūtas un neizrāda tās.

Svarīgi ir vienmēr atcerēties, ka nekas uz šīs pasaules nav mūžīgs, arī sāpes, naids, dusmas un aizvainojums, tie ar laiku zudīs, bet jūs ar savu rīcību varat paātrināt to aiziešanu, vietā nesot daudz jaukākas domas un emocijas. Ar prātu mēģiniet apdomāt savu rīcību arī satraukuma brīžos, lai vēlāk to nenākas nožēlot. Risinājumu nevajag meklēt pasākumos, kuru rezultātā varat sabojāt savu veselību, jo tie var ievilkt jūs vēl dziļākā purvā, no kurienes atpakaļceļš jau būs daudz smagāks un grūtāks.