Amazones jau no seniem laikiem ir zināmas kā sievietes, kas dominē savstarpējās attiecībās un vīrietim atvēl tikai it kā palīga lomu bērna radīšanā.

Maķedonijas Aleksandrs, kā vēsta seni raksti, pāris nedēļas bija piekritis izjust amazoņu valdnieces, skaistās un fiziski ļoti stiprās, Falestrisas maigumu, kas 4.gs.pirms mūsu ēras ieradās pie karavadoņa, kad viņa kareivji bija ielauzušies Kaspijas jūras piekrastē, lai no viņa ieņemtu bērnu. Nav gan ziņu, vai tas ir izdevies.

Tikai no sievietēm sastāvošas ciltis, kas vīriešus uzaicina pie sevis tikai reizi gadā, mūsu dienās sastopamas Amazones upes augštecē, kā arī Jaungvinejā.

Senā mitoloģija vēsta, ka ap Melno jūru dzīvojušas kareivīgu sieviešu ciltis, kurās meitenes 14 gadu vecumā sākušas apmācīt kaujas mākslā trīs gadu garumā – visā šajā laikā viņām obligāti bija jāsaglabā nevainība. Pēc tam, kļūstot par kareivēm, viņas drīkstēja pabūt kopā tikai ar vīrieti viena mērķa dēļ, lai radītu bērnu. Ja pēc tam piedzima puika – to nonāvēja, palika vien dzīvot meitenites.

Mūsu dienās amazones – sievietes, kuru seksualitāte attīstās pēc vīrišķā tipa ar tieksmi dominēt, arī dzimst un ir vīriešu seksuālā stipruma rādītājs populācijā.

Visām sievietēm ir tā saucamais amazoņu gēns, tikai tas atrodas “snauda” stāvoklī, bet tām ( pēc dažādiem pētījumiem 1-3% sievietēm populācijā) tas ir “atmodies”. Šīm sievietēm ir tāds pats olšūnu nobriešanas cikls, kā visām citām, tikai nav mēnešreižu, jo neapaugļotā olšūna nokļuvusi dzemdē sabrūk, bet gļotādas slānis dzemdē nenoreaģē. Neatkarīgi no hormonu “viļņošanos”, viņas gatavas seksuāliem kontaktiem un dzimtas turpinājumam.Sakarība ir tāda, ka, jo mazāk vīriešu ar samazinātu libido un seksuālām problēmām, jo mazāk ir šo sieviešu.Veneriskās slimības, vides ķimizācija , ekoloģija – tas iespaido vīrišķo spēku pēdējās desmitgadēs ne uz labāko pusi, tāpēc kā līdzsvars parādās lielāks procents amazones, kuras “ņem” tās lietas savās rokās, taču to skaita pieaugums dabiski vai mākslīgi var dot neparedzamus rezultātus. Vīri, saturieties!

Dr. G. Kuklis