Nakts ir laiks, kad viss organisms atpūšas un atjauno enerģijas rezerves, lai dienas laikā spētu sekmīgi darboties. Atpūta ir nepieciešama arī cilvēka lielākajam orgānam – ādai. Tvirta, gluda un maiga āda ir ikvienas sievietes sapnis, tā liek izskatīties labāk un justies par sevi pārliecinātākai. Tomēr, lai āda būtu skaista, par to nepieciešams pienācīgi parūpēties, kādi ādas kopšanas ieteikumi būtu jāievēro, dodoties pie naktsmiera?

Sievietēm, kas vēlas iegūt pievilcīgu ādas izskatu, nepieciešams ievērot dažus vienkāršus ādas kopšanas soļus, kas neprasa lielu laika patēriņu. Seja ir tā ķermeņa daļa, kura rada cilvēku pirmo iespaidu par jums, kopta āda noteikti atstās spēcīgāku pirmo iespaidu, turklāt sejas kopšanas pirmie pamatsoļi, kas ir priekšnoteikums skaistai ādai, ir ļoti vienkārši, tā ir sejas ādas tīrīšana un mitrināšana divas reizes dienā. Mitrināšana ļoti svarīga ir arī tagad ziemā, jo dienas lielāko daļu pavadām telpās, kurās gaiss ir sauss, āda ātri vien zaudē savu dabisko mitruma līmeni, tā kļūst sausa, izskatās sažuvusi un pelēcīga. Kāds mitrinošs kosmētisks līdzeklis pirms gulētiešanas noteikti ir jāuzklāj uz sejas ādas. Turklāt jālieto tiešu jūsu sejas ādai piemērotākais mitrinātājs, tiem var būt pievienotas vēl kādas papildus sastāvdaļas, kas nodrošina labvēlīgu iedarbību – aizkavē novecošanās pazīmju rašanos vai padara ādu tvirtāku. Mitrinot sejas ādu, nedrīkst aizmirst par kaklu un dekoltē zonu, arī tām nepieciešama mitrināšana.

Mitrināšanu jāveic ne tikai ar kosmētisko līdzekļu palīdzību, bet arī pietiekami daudz uzņemot šķidrumu. Pirms mitrinošā līdzekļa uzklāšanas sejas āda ir tam jāsagatavo, notīrot un noskalojot to. Regulāri āda ir jāatbrīvo no vecajām šūnām, jo tās rada papildus slodzi ādai, nosprosto poras, jebkurš kosmētiskais līdzeklis no tīras ādas uzsūksies daudz pilnīgāk, līdz ar to arī efektīvāk darbosies. Uz acu zonas var uzklāt arī tieši maigajai ādai ap acīm paredzētus kosmētiskos līdzekļus.

Pirms gulētiešanas veicamo skaistuma procedūru sarakstā vajadzētu iekļaut arī rokas un kājas, jo dienas laikā tām nepieciešams izturēt pietiekami lielu slodzi, tādēļ naktī tām jāļauj atpūsties. Arī kāju un roku āda ir jāatbrīvo no vecajām atmirušajām šūnām, un tā ir jāmitrina pirms gulētiešanas, lai mitrinošie līdzekļi iedarbotos labāk, kājās var uzvilkt kokvilnas zeķītes un, ja ir ērti, arī cimdiņus, kas pasargās ādu no pārāk ātras mitruma zaudēšanas.

Lietojot lūpu mitrinošos līdzekļus uz nakti, iespējams izvairīties no lūpu ādas plaisāšanas, ja maigā lūpu āda jau ir vējā appūsta, tad ietiecami lūpu balzāmi, kuru sastāvā ir dekspantenols, kam piemīt dziedējošas īpašības, to lietojot, lūpas ātri vien atgūs pievilcīgu izskatu. Lai atbrīvotos no vecajām lūpu ādas šūnām, tās ieteicams viegli notīrīt ar zobu birstīti.

Vēl viena neatņemama ķermeņa kopšanas sastāvdaļa pirms gulētiešanas ir mutes dobuma kopšana. Lai izvairītos no zobu bojājumu un dažādu smaganu slimību rašanās, zobi obligāti ir jāiztīra ar zobu pastu, ieteicams lietot arī zobu diegu un skalojamo līdzekli, lai mutes dobumā paliktu pēc iespējas mazāk ēdiena palieku. Par jūsu zobiem piemērotākajiem kopšanas līdzekļiem jautājiet padomu savam zobārstam, zobu higiēnistam vai aptiekāram.

Lai saglabātu skaistu un gludu ķermeņa ādu, ir svarīgi ne tikai lietot kosmētiskos kopšanas līdzekļus, bet arī ievērot dažādus veselīgus ikdienas ieradumus: pietiekami atpūsties, jo noguris cilvēks parasti arī neizskatās glīti, ēst veselīgu uzturu, nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, lai uzturētu sevi formā, kā arī dzert pietiekami daudz ūdens.

Apkārtējie cilvēki noteikti pamanīs jūsu skaisto, nevainojamo un starojošo ādu, turklāt pūles noteikti nebūs bijušas veltīgas, jo arī jūsu pašsajūta uzlabosies, mugurkauls izstiepsies un varēsiet doties ikdienas gaitās ar augstāk paceltu galvu.