Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
Lūdzam atbalstīt Eiropas mēroga iniciatīvu, kuras pozitīvais rezultāts būs ļoti ievērojama palīdzība iniciatīvām un institūcijām, jebkurā Eiropas valstī, arī Latvijā, kas atbalsta un veicina veselīgu dzīvesveidu un cilvēka tiesības
2008. gada 28. decembris
Kategorija: Jaunumi medicīnā > Aktualitātes
izvēlēties sev un saviem bērniem veselīgu vidi un veselību veicinošu attīstību jebkurā dzīves jomā – bērnudārzi un skolas, sociālās terapijas iestādes, bio preču veikali un bioloģiskās zemnieku saimniecības, ārstniecisko pedagogu, mūzikas terapeitu, ritmiskās masāžas speciālistu un ārstu prakses, kas Latvijā jau darbojas un daudzas citas, kas tuvākajos gados vēl sāks darbu Latvijā. Jo vairāk parakstu mēs savāksim, jo augstākus mērķus, mūsu vārdā, ELIANT varēs Briselē pārstāvēt un īstenot, visu mūsu labā. Pielietojamās antroposofijas* Eiropas alianses (ELIANT),mērķis ir savākt 1 miljonu Eiropas iedzīvotāju parakstu, lai ierosinātu izmaiņas ES likumos ar mērķi nodrošināt tiesības uz izvēli: lauksaimniecībā, uztura zinātnē, pedagoģijā, ārstnieciskajā pedagoģijā, sociālajā terapijā, medicīnā, tautsaimniecībā un finansu jomā. *Antroposofija tulkojumā no grieķu valodas: Antropos - cilvēks, Sofia – gudrība, viedums

Balsot šeit: http://www.eliant.eu/new/lang/en/

Alianses ELIANT darbību skaidrojoša vēstule.

 

Alianse ELIANT ir organizācija Eiropā, kas izveidota 2006. gada 29. septembrī. To veido inteliģences pārstāvji no visām ES valstīm un Šveices, apzinoties  un vēloties mainīt situāciju un tendences Eiropas  lauksaimniecībā, uztura zinātnēs, pedagoģijā, ārstnieciskajā pedagoģijā, sociālajā terapijā, medicīnā, kultūrā un citās nozarēs. Aizvien straujāk situācija iepriekšminētajās sfērās Eiropā tiecas attālināties no izpratnes par procesu norisi dabā un cilvēkā, neintegrējot šo izpratni modernajās zinātnēs, kā arī sociālajā un industriālajā kultūrā. Šāda tendence, ņemot vērā tās milzīgos apmērus, var bīstami ietekmēt pasaules ekoloģiju, turklāt tā vērojama ne tikai Eiropā, bet arī lielākajā daļā pasaules valstu. Pirmās negatīvās šādas darbības sekas mēs varam novērot ikdienā kā pasaulē, tā arī Latvijā: uzturā nelietojams ūdens liekākajā daļā ūdenstilpņu, kurš īpaši jāapstrādā, lai to sagatavotu dzeršanai, rezistentas baktērijas, ar kurām cīnīties medicīnā kļūst arvien grūtāk, gaisa kvalitātes pasliktināšanās un ar to saistītās plaušu un elpceļu slimības, piemēram, astma bērniem, klimata izmaiņas, augu, dzīvnieku sugu izzušana, kā arī daudz citu problēmu, kuru apkarošana, pakļaujoties līdzšinējai likumdošanai, nav izrādījusies veiksmīga nevienā pasaules valstī. Lai rastu risinājumu šai ārkārtīgi biedējošajai situācijai, alianse ELIANT ir izvirzījusi mērķi izstrādāt un ierosināt izmaiņas ES likumdošanā, kā arī sekmēt to ieviešanu.

 

Alianses dibinātāji, kuru sastāvā ietilpst veselības, pedagoģijas, lauksaimniecības, zinātnes u.c. nozaru organizācijas, apvienojas darbam ar ES likumdošanu, lai  nodrošinātu Eiropas sabiedrību ar alternatīvu izvēlēties veselīgu bērna attīstību, veselību veicinošu apkārtējo vidi un uzturu, dabisku dzīvesveidu katru dienu, audzināšanu, kas vērsta uz individualitātes spēju ne tikai uzkrāt informāciju, bet arī pieņemt atbildīgus lēmumus un spēju tos realizēt, kā arī ārstniecisko aprūpi, kas respektē ne tikai fizioloģiskās, bet arī emocionālas un garīgās indivīda vajadzības. Lai sasniegtu rezultātu un panāktu būtiskas pozitīvas izmaiņas, alianses vadītājiem nepieciešams viens miljons atbalstītāju Eiropā, kas ar savu parakstu apliecinātu vēlēšanos dzīvot tīrā, drošā, veselīgā un dabiskā Eiropā.

 

Sabiedrības ieguvumi veselības uzlabošanā būs - bioloģiski audzētas pārtikas, drēbju, celtniecības un interjera priekšmetu, higiēnas līdzekļu un veselības profilakses preču ražošanas attīstīšana, pakāpeniski tirgū aizstājot līdzšinējo produkciju, kuras ražošanā izmantoti pesticīdi, mākslīgais mēslojums un citas vielas, kuru iedarbība pilnvērtīgi nav pārbaudīta visos aspektos (to izmantošana aizsākta samērā nesen un nav novērota ilgtermiņā). Paralēli tam aizvien plašāk tiek veiktas arī apzinātas ģenētiskas mutācijas pārtikā un sadzīvē izmantojamo priekšmetu izejmateriālu ražošanā (gēnu inženierija pasaulē katru dienu nes jaunus, līdz šim nezināmus atklājumus, taču mēs uzturā droši lietojam modificētu pārtiku, bieži par to nemaz nezinot). Neviens nav izpētījis, kāda ir jaunāko ķīmisko izstrādājumu ietekme uz cilvēka organismu vecumdienās, ja saskare ar tiem notikusi kopš bērnības - nav pagājis pietiekoši daudz laika, lai izdarītu ilgtermiņa novērojumus. Tas pats sakāms arī par ģenētiski modificētiem produktiem. Alianses mērķis ir radīt institūciju, kas stingri kontrolētu šīs produkcijas apriti tirgū, lai ikkatram Eiropas iedzīvotājam būtu iespēja izvēlēties pasargāt sevi un savus pēcnācējus no kļūšanas par izmēģinājuma paaudzi šiem izstrādājumiem. Līdztekus alianse strādās, lai sekmētu ekoloģisku alternatīvu rašanos ikdienā lietojamiem sadzīves izstrādājumiem - rotaļlietām, svecēm, skaistumlietām, smaržvielām un citiem produktiem, rūpējoties par Eiropas sabiedrības labsajūtu un garīgo veselību. Pašlaik lielākā daļa no plaša patēriņa precēm tiek ražota no materiāliem, kuru izgatavošana un utilizācija nodara postījumus dabai un cilvēku veselībai. Alianse nopietni darbosies, lai sekmētu sabiedrības veselības un izglītības attīstību, mainot vides politiku un nodrošinot ekoloģiskas un veselīgas produkcijas konkurētspēju Eiropas tirgū.

0 komentāri Vērtējums: Skatīts: 4602
Vārds:
Anonīms
Komentārs:
Lasīt komentārus
Vēl par šo tēmu lasiet:
 
Kaulu veselība

Komentētākie raksti

© iAptieka, 2019. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: