Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
Vīrusu laikā
2008. gada 31. janvāris
Kategorija: Veselīgs dzīvesveids > Profilakse
Strauji palielinājies cilvēku skaits, kuri aptiekās vaicā pēc pretsaaukstēšanās un pretvīrusu līdzekļiem. Ko izvēlēties? Realitāte ir tāda, ka šajos gadījumos mēģinām ārstēt sevi paši un otrkārt mums nav laika pagulēt mājās.
Ja apkārtējie sākuši šķaudīt, būtu jāpadomā, kā sevi pasargāt. Mūsu organismu cīņā pret infekcijas slimībām palīdz pasargāt vitamīns C- varam izvēlēties dažādu garšu šķīstošās un parastās tabletes vai arī lietot produktus, kas satur vitamīnu C- mežrozīšu augļi, upenes, sarkanie pipari (bioloģiski audzēti), citrusaugļi u.c. Laba izvēle ir tabletētais C vitamīns, kas iegūts no Acerola ķiršiem.
Bez tam varam lietot uzturā ķiplokus, ehinācijas tēju( vai tabletes, pilienus). Labs profilakses līdzeklis ir Citrosept, kurš noderēs arī tad, kad slimība mūs pieveikusi. Citrosept ir greipfrūta kauliņu ekstrakts, kam piemīt pretvīrusu, antibakteriāla un pretsēnīšu iedarbība.
 
Dažkārt slimības simptomi- paaugstināta temperatūra, iesnas, kakla sāpes, galvassāpes un lauzoša sajūta ir grūti panesamas, īpaši, kad nav laika palikt mājās. Tad varam lietot kompleksos preparātus (Theraflu, Gripofleks, Coldrex u.c.), kas satur pretdrudža un pretsāpju paracetamolu, pseidoefedrīnu, kas mazina deguna gļotādas tūsku, antihistamīna līdzekļus, kas noņem šķaudīšanu, acu asarošanu utt.
Lietojot šos līdzekļus, jāatceras dažas lietas:
1.ja Jums ir paaugstināta temperatūra, nelietojiet tos pirms iešanas ārā, jo tie izraisīs temperatūras pazemināšanos- tātad svīšanu un, izejot no mājas, tas var pasliktināt Jūsu stāvokli;
2.ievērojiet devas un lietošanas ierobežojumus bērniem, kā arī respektējiet savu mazo vai nelielo svaru;
3.nelietojiet antihistamīna līdzekļus saturošos kompleksus, ja nevarat palikt mājās, jo tie var izraisīt miegainību( parasti gan ražotājs brīdina par to);
4.nelietojiet vairākus līdzekļus ar līdzīgu sastāvu vai citus nesteroīdos līdzekļus saturošas zāles (pavaicājiet farmaceitam) vienlaicīgi, jo tā varat pārdozēt;
5.respektējiet ražotāja norādītos ierobežojumus šo līdzekļu lietošanā sirds-asinsvadu, glaukomas vai citiem slimniekiem.
 
Drošāk lietot ir fitopreparātus- jau minēto Citrosept ( tas ne tikai noņems simptomus, bet darbosies pret vīrusiem, baktērijām. Droši lietojami ir arī homeopātiskie kompleksi- Grippheel, Aflubin, Ferrum phosphoricum, piemēroti arī bērniem, grūtniecēm, zīdītājām.
 
Bērniem parasti tiek rekomendēti paracetamolu vai ibuprofēnu saturoši līdzekļi. Bet pirms ķerties pie ķīmijas, mēģināt vajadzētu sviedrējošās tējas- aveņu, upeņu augļi, aveņu lapas, liepziedi u.c. Tāpat var izmēģināt citronu sulas (izspiežam citronu ~1/2 l remdena-silta ūdens) apliekamos uz pieres, kakla, arī norīvēt ķermeni- tas labi palīdz pazemināt temperatūru. Bērniem var lietot Viburcol svecītes(homeopātiskās), kas nepazeminās temperatūru, bet atvieglos vispārējo stāvokli.
Bērniņiem, kam paaugstināta temperatūra var izraisīt krampjus, vecāki pieņem radikālus pasākumus, lai pazeminātu temperatūru, bet zāļu lietošanas starplaikos var mēģināt gan citronu sulas, gan ~30% spirta kompreses. Arī šajos gadījumos var lietot Viburkolu, jo tam piemīt spazmolītiska darbība.
0 komentāri Vērtējums: Skatīts: 1983
Vārds:
Anonīms
Komentārs:
Lasīt komentārus
Vēl par šo tēmu lasiet:
Augstas temperatūras ārstēšana
Biezāku tauku slāni ziemai…?
Cīņa ar gripas vīrusu
 
Kaulu veselība

Komentētākie raksti

© iAptieka, 2018. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: