Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
SVA aicina ievērot piesardzību apmeklējot Itālijas Ziemeļaustrumu apgabalu Emilia-Romagna
2007. gada 06. septembris
Kategorija: Pirmā palīdzība
Atbilstoši Eiropas Savienības Agrīnās brīdināšanas un reaģēšanas tīkla informācijai Itālijas ziemeļaustrumu daļā, Ravenna provincē, Emilia-Romagna apgabalā (īpaši ciematos Castiglione di Ravenna un Castiglione di Cervia) kopš šī gada jūlija reģistrēti jau vairāk kā 150 Čikungunjas drudža gadījumi.
Čikungunjas drudzi izraisošo vīrusu pārnēsā Aedes albopictus sugas odi. Slimībai ir aptuveni 12 dienas garš inkubācijas periods, tai raksturīgs drudzis, galvassāpes, muskuļu sāpes un sāpes locītavās, izsitumi, kā arī zarnu trakta darbības traucējumi.
Sabiedrības veselības aģentūra iedzīvotājiem, kas paredzējuši apmeklēt šo reģionu, kā arī citas siltā klimata valstis (piemēram, Āfrika un D/A Āzija, Indijas subkontinentālā daļa), kurās sastopami odi, kas pārnēsā dažādu slimību ierosinātājus, iesaka šādus pasākumus aizsardzībai pret odu kodumiem:
·              Uzturoties ārpus telpām, jāvalkā apģērbs ar garām piedurknēm un garās bikses, vēlams, no bieza auduma, kā arī jālieto odu atbaidītāji – repelenti, precīzi sekojot to lietošanas instrukcijām un nepārsniedzot atļauto daudzumu.
·              Atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, vēlams izvēlēties repelentu, kas satur DEET (N, N-dietil-m-toluamīdu) 30% koncentrācijā.
·              Repelenti ir kairinoši, tādēļ ar tiem nav ieteicams apstrādāt seju, acis vai muti, jutīgu vai bojātu ādu. Jāizvairās no repelentu iekļūšanas acīs un uz mutes gļotādām, šī iemesla pēc nevajadzētu ar to apstrādāt rokas bērniem. Pēc repelenta lietošanas vienmēr jānomazgā rokas.
·              Repelentu apstrādi vēlams atkārtot ik pēc 3-4 stundām, īpaši karstā un mitrā klimatā. Repelenta darbības ilgums ir garāks, ja ar to ir apstrādātas arī drēbes.
·              Grūtniecēm un bērniem līdz 12 gadu vecumam pirms repelenta lietošanas būtu jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu. Jaundzimušajiem repelentus lietot nav ieteicams, to vietā jāizmanto aizsargtīkli pret insektiem un aizsargājošs apģērbs.
·              Ieteicams izmantot arī citus aizsardzības līdzekļus – moskītu tīklus vai aizsegus logiem un durvīm, pretodu spirāles vai citus aromātiskus odu atbaidīšanas līdzekļus, kas aizkavē to ielidošanu un uzturēšanos telpās (teltīs).
·              Nepieciešams izvairīties no uzturēšanās ārpus telpām rītausmas un krēslas stundās vakaros, kad odu daudzums ir vislielākais.
·              Grūtniecēm, personām ar imūnsistēmas traucējumiem, un cilvēkiem, kas cieš no smagām hroniskām kaitēm pirms došanās ceļojumā vajadzētu konsultēties ar ārstu, lai novērtētu ceļojuma risku un saņemtu nepieciešamās rekomendācijas.
·              Ja 12 dienu periodā pēc atgriešanās no ceļojuma pa valstīm, kur reģistrēta Čikuguņjas vīrusa infekcija, novērojams drudzis un muskuļu sāpes, nepieciešams griezties pie ārsta.
 
Sīkāka informācija pieejama Eiropas slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā: http://www.ecdc.europa.eu/index.html
 
Informāciju sagatavoja: Elīna Sprūde-Nesenberga
0 komentāri Vērtējums: Skatīts: 2688
Vārds:
Anonīms
Komentārs:
Lasīt komentārus
Vēl par šo tēmu lasiet:
 
Kaulu veselība

Komentētākie raksti

© iAptieka, 2019. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: