Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
Brīnuma pieskāriens
2005. gada 21. decembris
Kategorija: Pasākumi
Gaisā virmojoša piparkūku un karstvīna smarža un sajūta, ka tūlīt, tūlīt pie mums atnāks kāds patiess Ziemassvētku brīnums, tā vakar, 20. decembrī Farmācijas muzejā iesākās ļoti gaidīts un pacilājošs brīdis, jo notika Rīgas Stradiņa universitātes docentes Ventas Šidlovskas grāmatas „Senās Rīgas aptiekas” atvēršanas svētki.

The image “http://iaptieka.lv/atteli/iAptieka/vaks-raksts.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

 

 

Grāmatas cena 17.90LVL. 

 

 

Jebkuram notikumam ir savs sākums, pēc kura seko kāds attīstības posms, taču tie visi ir pakļauti nepielūdzamajam laika ritējumam, tādējādi veidojas vēsture. Zināšanas par vēsturi mums ļauj labāk izprast un izskaidrot dažādus šodienas notikumus, tās cilvēku garīgi bagātina. Tikai apzinoties savu priekšgājēju veikumu un devumu mēs varam novērtēt, cik tas ir bijis nozīmīgs ne tikai katram no mums, bet, iespējams, pat visai sabiedrībai.

Vēsturisko notikumu pagriezieni ir bijuši tik aizraujoši, un ļoti patīkami, ka ir cilvēki, kas interesējas un pēta vēsturi, turklāt pastāsta par to arī pārējiem. Viens no tādiem cilvēkiem ir Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes pasniedzēja Venta Šidlovska. Šī Cilvēka zināšanas ir neizsmeļama krātuve, turklāt tās netiek pasniegtas kā sauss faktu apkopojums, bet tas patiesi saistošs un tēlaino domāšanu raisošs stāstījums. Un ir piepildījies viens jau sen lolots sapnis – dienasgaismu ir ieraudzījusi grāmata „Senās Rīgas aptiekas”, kurā apkopoti vēsturiskie stāsti par 20 senākajām Rīgas aptiekām, no kurām dažas savu darbību turpina vēl šodien, tās tapšanā savus spēkus pielikuši daudzi cilvēki, lai mēs ikviens to spētu ieraudzīt tieši tādu, kāda tā ir.

„Aptiekārs – tā nav tikai profesija, tas ir dzīvesveids un pārliecība...” šādi vārdi vakardienas pasākumā izskanēja vairākkārt un, patiesi, arī grāmata ikvienam lasītājam ļauj ielūkoties šīs profesijas nozīmīgumā jau kopš viduslaikiem. Grāmata ir liecība tam, cik aptiekārs ir gudrs, inteliģents, nesavtīgs un godīgs sabiedrības pārstāvis. Grāmatas iznākšana ir pierādījums, ka arī mūsdienās vēl joprojām eksistē tieši tādi paši savas profesijas turpinātāji, bez kuriem grāmatas iznākšana nebūtu iespējama. Tie ir gan jaunie grāmatas līdzautori Baiba Mauriņa, Ilze Smiltena un Valdis Pirsko, kā arī grāmatas atbalstītāji – Sigita Čulkstena (“Dzirciema aptieka” Rīgā), Dzintra Lūsiņa (“Galma aptieka” Jelgavā), Anna Raubena (“Valves aptieka” Rīgā) un Silvija Sējāne (“Mazā aptieka” Ventspilī) un vēl daudzi cilvēki, kas dzīvoja līdzi visam grāmatas tapšanas procesam. Liels paldies Ditai Martinsonei, kuras vadītā zāļu lieltirgotava „Tamro” atbalstījusi projektu, iegādājoties ceturto daļu izdotās grāmatas metiena. 

Grāmata ir ļoti interesanta lasāmviela ne tikai aptiekāriem un citiem farmācijai tuvu stāvošiem cilvēkiem, bet ikvienam, kurš interesējas par kultūru un vēsturi, jo grāmatā ir apkopoti materiāli arī par dažādiem to laiku vēsturiskajiem notikumiem Rīgā, kas aprakstīti tēlaini, pieminot dažādas leģendas. Ar citu skatu lasītājs varēs palūkoties uz dažādām Rīgas ēkām, kuras ir jau vairākus gadsimtus vecas un nes sev līdzi liecības par pagātnes notikumiem, kādu likteņstāstu vai leģendu. Dodoties cauri vēsturisko notikumu virpuļiem, kas aprakstīti grāmatas lappusēs, tiek sniegta iespēja izsekot līdzi vairāku aptiekāru un citu izcilu personību paaudžu likteņstāstiem un dzīves līkločiem. Grāmatā aprakstītie patiesie notikumi ir liecība, ka mūsu senči vairumā gadījumu ir bijuši godprātīgi ļaudis, kas pret savu darbu un apkārtējiem cilvēkiem izturējušies ar mīlestību un dziļu cieņu. Nepazaudēsim to šodien arī mēs!

Šajā notikumu un pārmaiņu pilnajā laikā mūs bieži vien vada ticība, ticība sev, saviem spēkiem un apkārtējiem cilvēkiem... Lai arī turpmāk ticība mūsos rada spēku un iedvesmu lieliem darbiem! 

200 lappušu biezā grāmata tapusi izdevniecībā “Nordik”. Grāmatas bagāto faktu materiālu papildina brīnišķīgās Gunāra Janaiša fotogrāfijas.

Grāmatas teksti vācu valodā šeit:

0 komentāri Vērtējums: Skatīts: 4258
Vārds:
Anonīms
Komentārs:
Lasīt komentārus
Vēl par šo tēmu lasiet:
Grāmatas `Senās Rīgas aptiekas` prezentācija attēlos
 
Kaulu veselība

Komentētākie raksti

© iAptieka, 2019. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: